Close

Akü Yenileme Hizmeti – Eski Akü Yenileme

Akü yenileme hizmeti sunan Doğuş Akü olarak, eski akünüzü yenileme konusunda teknik ekibimizle hizmet vermeye hazırız. Forkliftler genellikle limanlarda, gemilerde, inşaat sektöründe ve daha pek çok alanda kullanılır. Bu alanlarda ağır yüklerin kaldırılması ve taşınması amacıyla kullanılan forkliftler,  çalışanlara düşen iş yükünü de önemli ölçüde hafifletmektedir. Çalışma performansı açısından gerekli bakımlarının belirli periyotlarda yapılması gereken işlem forklift akü yenileme işlemidir. Bu işlem ile forklift kapasite ve performansında azalma yaşanmasının önüne geçilmektedir. Çalışma performansında aksaklık olduğu yapılan incelemeler sonucunda belirlenen akülerde eski performansın kazanılması amacıyla yenileme işlemi yapılmaktadır. Farklı pek çok sektörde tercih edilen forkliftlerin eski akü yenileme işlemi sonrasında ilk günkü performanslarını yeniden kazanarak tüm ağır yüklerin kısa sürede taşınması ve depolanması da hedeflenmektedir.

Forklift Akü Yenileme Nasıl Yapılır?

Pek çok sektörde özellikle son yıllarda tercih edilen ve yoğun bir gören forklift akü yenileme işlemi farklı aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaları inceleyecek olursak;

  • Servise teslim edilen akünün ilk etapta teknik ekip tarafından hücre bağlantı kablolarının kontrolleri yapılır.
  • Bir sonraki adımda ise akü, profesyonel deşarj ve şarj cihazlarına bağlanarak kapasite test edilir.
  • Yapılan kapasite testi sonucunda oluşturulan rapor beraberinde aküde uygulanması gereken işlemler belirlenir ve liste haline getirilir.
  • Hazırlanan rapor beraberinde aküde bulunan bağlantı kabloları, cıvatalar, kazan revizyon, hücreler, elektrolit seviyesi gibi forklift akü yedek parça ve ekipmanlar hakkında müşterilere yazılı olacak şekilde bir kapasite raporu oluşturularak uygulanması planlanan işlemler için teklif sunulur.

Forklift Akü Yenilemenin Avantajları

Çalışma ve performansında sorunlar olduğu gözlemlenen forklift aküsü yenileme işlemine yapılacak olan incelemeler sonucunda gerekli bir durum olduğu tespit edildiğinde tabi tutulur. Eski akü yenileme işleminin temel nedeni ise forklifti eski çalışma performansına ulaştırmak ve forklift ömrünü de doğrudan uzatmaktır. Verimliliği oldukça düşük akülerin zamanla yenilenmesi performansları açısından büyük bir öneme sahiptir. Akümülatörlerden daha çok verim alabilmek adına bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir. Akü bakım işlemlerinin düzenli olarak yapılması ile akünün kapasitesinin sürekliliği de sağlanmış olur. Düzenli bakımları yapılan akümülatörler verimliliği ve kapasitesi sürekli olarak en üst düzeyde olacaktır. Eski akülerin yerine yenisi takılarak forklift ömrü ve çalışma performansı önemli ölçüde arttırılmış olur. Bu doğrultuda forklift akü yenilemenin pek çok avantajı bulunmaktadır.

 

× Size nasıl yardım edebilirim?