Close

Forklift Akü Yedek Parça – Akü Malzemeleri

Forkliftlerde yer alan aküler, mekanik enerjiyi kimyasal enerjiye dönüştürmesi ve bunu depolaması ile bilinen, bu şekilde bir çalışma prensibine sahip olan en önemli forklift araçlarındandır.  İstifleme ve bir yerden başka bir yere taşıma amacıyla pek çok farklı sektörde sıklıkla tercih edilen forkliftlerin ömürlerini ve performanslarını doğrudan etkileyen kısımları akümülatörlerdir.

Bu noktada aküde yaşanacak herhangi bir sorun anında öncelikle yetkili servise başvurulmalı ve bakımın hemen ardından gerekli durumlarda eski akü yeni forklift akü yedek parça ile değiştirilmelidir. Yedek parçaların orijinal parçalar ile değiştirilmesinin de forklift kullanımı ve ömrü açısından büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır.

Forklift Akü Yedek Parçaları Nelerdir?

akü malzemeleriİş alanlarının pek çoğunda sıklıkla kullanılan, taşıma ve depolamada büyük bir öneme sahip olan forklift akü yedek parça ve diğer yedek parçalar da piyasada pek çok firma tarafından sağlanmaktadır. * Akü dışındaki diğer forklift akü malzemeleri incelendiğinde bunlar;

  • Akü air mix sistemi
  • Akü hücre bağlantı civatası
  • Akü hücre bağlantı kablosu
  • Akü hücre buşon kapağı
  • Akü kazanı
  • Akü otomatik saf su dolum sistemi
  • Akü şarj kablosu
  • Akü şarj soketleri

Forklift Akü Yedek Parça Nerden Alınır?

Birbirinden farklı pek çok iş sektöründe malzemelerin bir yerden başka bir yere taşınması ve depolanması amacıyla kullanılan forklift akü yedek parça piyasada işinde uzman akümülatör şirketleri tarafından satılmaktadır. Güvenilir ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan Doğuş Akü tarafından forklift yedek akü ve akü malzemeleri için iletişime geçebilirsiniz.

Forklift akü tamiri ile yeterli performans alınamayacak durumlarda akü değişimi yapılmaktadır. Forklift akü değişimi, aküde yaşanan herhangi bir sorun anında yetkili servis ile iletişime geçilmesi ve akünün incelemeden geçirilerek akü değişiminin onaylanması ile gerçekleştirilmektedir. Akü değişiminin ardından hem forklift daha iyi bir performansa sahip olacaktır, hem de şarj ve deşarj işlemleri de kısa sürede tamamlanacaktır. Forklift ömrünü doğrudan etkileyen kaliteli bir akümülatör sayesinde tüm taşıma ve depolama işlemlerini kısa sürede başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir ve zamandan da önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.